Eritilmiş Ardahan Tereyağı - Ateşoğlu Süt Ürünleri

Ürün Detayı
  • Text
  • Text
Eritilmiş Ardahan Tereyağı (1 KG)
Stok Durumu
:   Mevcut
Kargo Ücreti
:   99.00 TL
Eritilmiş Ardahan Tereyağı
359.00 TL
Adet

Sade yağ; tuzsuz tereyağından, su ve yağsız kuru maddeler uzaklaştırılarak elde ediliyor. Sonunda ise %99 oranında süt yağı barındıran sade yağ ortaya çıkıyor. 1 kg’lık tereyağından ortalama 900 gram sade yağ çıkıyor.

Tereyağı bir tencereye alınıp kısık ateşte eritilir. Yağ eriyip kaynarken tortular dibe çökmeye, üstü de köpük köpük kabarmaya başlar. Köpükler bir süzgeç veya kaşıkla belirli aralıklarla alınır. Köpüklenme bitene kadar bu işleme devam edilir. Yaklaşık 1 saatin sonunda tortular tamamen dibe çöker, su buharlaşır. Ocağın altı kapatılır ve yağ bir süre dinlenmeye bırakılır. Dinlenen yağ sık dokulu bir bezden ya da tülbentten geçirilir. Kaplara aktarılır ve donması beklenir.  Yağı donduktan sonra lezzetli tarifleriniz için kullanıma hazır hale gelmiştir.

Yemeklere tereyağı dahil diğer yağlardan daha fazla lezzet verir. Sade yağı makarnalardan yemeklere, kahvaltıdan pilavlara pek çok yerde kullanabilirsiniz. Pişirdiğiniz yemeğe 1 veya 2 tatlı kaşığı dahi yeterlidir. 200-240 derece sıcağa kadar dayanıklıdır. Tereyağında bu rakam 150 derecedir. Buzdolabında 1 yıl durabilecek kadar dayanıklıdır.

Yorum Yapın
Yorum yapabilmek için üye girişi yapılması zorunludur
ÜYE GİRİŞİ / YENİ ÜYELİK
0 değerlendirme ve yorum
Bu ürün için değerlendirme yapılmamış!